Вхід|Реєстрація

Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Львів’яни виступили проти будівництва готелю-бункеру в центрі міста

Четвер, 4 Червень, 2009 - 11:30

Мешканці Львова провели акцію протесту на площі ринок проти будівництва готелю на вул. Краківська-Вірменська.

Як передає кореспондент Вголос, в акції взяло учать біля 50 осіб. Учасники тримали плакати з написами: «Бункерштат вітає гостей Євро 2012», «Ні локації сталкера на вірменській», «Бункер на околицю» тощо.

Учасники протесту «збудували» з картонних коробок химерний готель, як копію того, котрий планують звести на вул. Краківська-Вірменська. На його вершині вони помістили напис «Готель Криворучко».

«Проігноровано містобудівне обґрунтування. У проекті цього готелю абсолютно не враховано вимоги поверховості, вимоги поділу вікон і входів. Це звичайна нова архітектурна споруда, котра будується в центрі міста. Умовно передбачалося, що буде збережено археологічні знахідки, але коли дійшло до обговорення, виявилося, що і ці речі будуть зруйновані», – повідомив учасник акції, Президент фонду збереження історико-архітектурної спадщини Львова Андрій Салюк.

За його словами, міські чиновники, зокрема мер Львова та керівництво управління архітектури, просто лобіюють цей проект.

«Цей проект лобіює десяток осіб, які мають не знаю які зацікавлення, щоб проект постав у тому місці. Я не знаю мотивів, але це звичайне лобіювання проекту. Скільки було громадських обговорень, скільки було зауважень. В Інтернеті вже так детально прописані юридичні порушення, що я навіть не перерахую. Але лобіювання іде й надалі», – зазначив Андрій Салюк.

«Ми шукали його (архітектора, котрий переміг конкурс – ред.) портфоліо, але не бачили ніде в інтернеті. Якщо ми ніде не бачили в Інтернеті, то я маю великі сумніви, що воно було представлено на конкурсній комісії. Ці речі мали б бути публічно представлені», – зауважив він.

Андрій Салюк додав, що учасники акції старатимуться різними способами зупинити заплановане будівництво готелю.

Крім того їхніми умовами є: скасування рішення міськвиконкому про надання дозволу ТзОВ ВП «Будінвест» на проектування готелю; винесення на громадські слухання питання про цільове призначення ділянки на розі вулиць Краківська-Вірменська; при за господарюванні середовища Державного історико-архітектурного заповідника центральної частини Львова, що входить до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО, керуватися чинним законодавством.

Як повідомлялося, виконавчий комітет Львівської міської ради погодив попередні архітектурні пропозиції ТзОВ „Будінвест” 1-ї черги готельного комплексу в умовах регенерації історичного кварталу на розі вулиць Краківської-Вірменської.

Члени виконкому зійшлися на думці, що, якщо досі ніхто не запропонував кращого проекту, то не слід гальмувати те, що є.

Нагадаємо, що у березні Містобудівна рада Львова відправила цей проект будівництва готелю на доопрацювання.