All news News Home Home RSS RSS Twitter Twitter

Статті

„Польща хоче бути реалістичним голосом про Росію в Європейському Союзі”

25.01.2008 09:37
„Польща хоче бути реалістичним голосом про Росію в Європейському Союзі”

„Польща хоче бути реалістичним голосом про Росію в Європейському Союзі” . Саме така сенсаційна декларація прозвучала з уст польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського після завершення переговорів з його російським візаві Сергієм Лавровим.

Проте більш реалістично сприймається заява глави польського зовнішньополітичного відомства щодо відмови Польщі від вето на початок переговорів між Росією і ЄС у справі нової угоди про співробітництво.

Нагадаємо, що офіційна Варшава заблокувала можливість підписання такої угоди між Москвою і Брюсселем у відповідь на запровадження Росією (у листопаді 2005 року) ембарго на польські продукти харчування. Проте після зняття Російським урядом заборони на ввезення до РФ польського м’яса (19 грудня 2007 року) та часткове знаття заборони на імпорт польських продуктів рослинного походження призначених для промислових цілей (насіння, саджанці, квіти) i на корми (18 січня 2008 року) ця проблема „відійшла в історію”. Важливою для Польщі стала заява російського міністра про те, що „Росія не має права вето у справі розміщення на території Польщі американської системи протиракетної оборони”. Головним завданням зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств була підготовка запланованої на 8 лютого зустрічі польського прем’єра Дональда Туска та російського президента Володимира Путіна, під час якої планується, зокрема, підписання угоди про малий прикордонний рух. За словами колишнього керівника комітету польського Сейму у закордонних справах Павла Залевського „угода про малий прикордонний рух з Росією буде підписана швидше ніж аналогічна угода з Україною”.


Іван Козловський (Варшава)


  Проголосувало (0)   1 2 3 4 5
 Коментарі (0)

Залишити коментар

І'мя:
Коментар:
Введіть число зображене на малюнку:

 

Новини політики

Блоги

29.07.2010 08:49, Коментарів (5)

Погляд політика

28.07.2010 11:13, Коментарів (0)
#
Михайло Брегін: „Якщо заощаджують на освіті – заощаджують на майбутньому”
Михайло Брегін, начальник головного управління освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації.

Слово експерта

29.07.2010 12:17, Коментарів (1)

Цікавинки

Завантаження...


Львівська газета вісник міста ВАТ "Львівобленерго" Володимир Кожан - (персональний сайт) Офіційний сайт ЛОДТРК Газета Ратуша Християнсько-Демократичний Союз Львівська Поштa Львівські новини Сайт радіо FM Галичина